Hizmetlerimiz

Türk Kızılayı İzmir Şubesi kurulduğu günden bu yana ihtiyaç sahibi insanların yanında olmuş, ayrım gözetmeksizin onların yardımına koşmuştur. Şubemiz yardım faaliyetlerini de yıllardır aynı doğrultuda yürütmektedir. 

Şubemizde  ihtiyaç sahiplerine çeşitli konularda yardımlar yapılmaktadır.

İHTİYAÇ SAHİPLERİNE YAPILAN YARDIMLAR

Ayni Yardımlar:

 • KURBAN KAVURMASI: Bağışçıların kurbanlarının et kombinalarında kesilmesine müteakip 800 gr.lık kıyma ve kuşbaşı konserve haline gelen etlerin yarısı yaklaşık Kurban Bayramından üç ay sonra, diğer yarısı da Ramazan ayı içerisinde ihtiyaç sahiplerine dağıtılmaktadır.
 • RAMAZAN GIDA PAKETİ: Ramazan ayında AVM'lerde kurulan stantlarda ve daimi bağışçıların bağışlarıyla toplanan  Ramazan Gıda Paketleri  verilen koli numaralara göre kaydedilerek ihtiyaç sahiplerine dağıtılmaktadır. Koli numaraları sitemizde bağışçılar tarafından kime verildiğini görmek için kullanılmaktadır.
 • SICAK ÇORBA PROJESİ: “Her Akşam Sevgiyle Bir Kap Sıcak Çorba” sloganı ile 2007 yılı başından buna yana her kış uygulanmaktadır. Konak İlçesi Basmane Semtinde Hatuniye Camii yanındaki parkta muhtaç vatandaşlarımıza ve bölgedeki sığınmacılara her akşam bir kap sıcak çorba ve ekmeği sunmaktayız. Bağışçılarımızın da desteği ile tüm masrafların Şubemiz tarafından karşılandığı projemizde, soğuk kış gecelerinde her akşam 18:30'da 450-500 kap sıcak çorba ile üşüyen insanları da kalplerini de ısıtıyoruz. Halkımızın bağışları arttıkça çok soğuk havalarda ekmeklerin yanında helva takviyesi de yapılmaktadır. Haftada bir gün de  çorba yerine nohutlu/tavuklu pilav  ikram edilmektedir. Bunların yanında da bağış durumuna göre irmik helvası, tulumba tatlısı, aşure, lokma da dağıtılmaktadır.
 • GIDA YARDIMI: Şubemize gıda yardımı için başvuruda bulunan ihtiyaç sahiplerinin gıda ihtiyaçları karşılanmaktadır.
 • GİYSİ YARDIMI: Giyim ihtiyaçlarını karşılamak üzere şubemize başvuruda bulunan vatandaşların talepleri yardım bölümü tarafından alınarak en kısa sürede ihtiyaçları giderilmektedir.

Nakdi Yardımlar:

 • NAKDİ YARDIM: Şubemize nakdi yardım talebinde bulunan vatandaşlarımıza kurumumuzca belirlenen limitler dahilinde nakit para yardımı yapılmaktadır.
 • BURS YARDIMI: Şubemizde maddi durumu yetersiz ancak başarı seviyeleri yüksek olan sınırlı sayıda öğrenciye burs yardımı yapılmaktadır.

            (Burs başvuru duyuruları için sitemizi takip edebilirsiniz.)

 

BAĞIŞÇILARIMIZA YAPILAN YARDIMLAR

Türk Kızılayı İzmir Şubesi olarak kurumumuza  gayrimenkul bağışında bulunan bağışçılarımıza;

 • Bakıcı hizmeti,
 • İhtiyaç duymaları halinde sağlık hizmetleri,
 • Bağışçılarımızın vefat etmeleri durumunda defin işlemleri, kabir yaptırılması ve lokma döktürülmesi,
 • Özel günlerde ziyaretler gerçekleştirilmesi gibi hizmetler sunulmaktadır