Kerem Fahri Baykalmış

Kerem Fahri Baykalmış

Biyografi

Kerem Fahri BAYKALMIŞ 1880 yılında balkanlardan İzmir’e göçen, 4 kuşaktır İzmir’li olan bir ailenin oğlu olarak 1977'de İZMİR'in Konak ilçesinde dünyaya geldi. İlkokulu Doğan Akatta, Ortaokulu 9 Eylül Orta Okulunda, Lise öğrenimini ise İzmir Atatürk Lisesinde tamamladı.

Ön Lisans eğitimini Eskişehir Anadolu Üniversitesindeki Yerel Yönetimler bölümünden, Lisans eğitimini ise Anadolu Üniversitesi Kamu Yönetimi bölümünden mezun olarak tamamladı.

1995 yılında kurulan aile şirketi ile iş hayatına Konfeksiyon, Mağazacılık sektöründe başladı. Daha sonra gıda sektöründe yatırım yaparak halen Gaziemir ‘de gıda ve konfeksiyon alanında iş yaşamını sürdürmektedir.

KEREM FAHRİ BAYKALMIŞ  2004 ve 2009 yıllarında gerçekleşen yerel seçimlerde Gaziemir Belediye Meclis Üyesi olarak seçildi. 10 yıllık meclis üyesi deneyiminde; Kültür Komisyon Başkanlığı,İmar,Çevre, Hukuk,Plan,Bütçe komisyonlarında görevler yaptı. Hollanda, Almanya, Belçika  gibi ülkelerde belediyecilik çalışmaları ile ilgili gözlem ve faaliyetlerde bulundu.

BAYKALMIŞ ayrıca 2 yıl encümen üyeliğini üstlendi.

Kızılay Konak Şubesi Kurucu üyeliği, MÜSİAD üyeliği, İzmir Yeşilay Yönetim Kurulu üyeliği gibi sivil toplum kuruluşu üyeliklerinin yanında  Türkiye Futbol Federasyonu Üst Klasman Temsilciliği faaliyetlerini yürütmektedir.

2018 yılının Nisan ayından bu yana Türk Kızılayı İzmir Şubesi Yönetim Kurulu Başkanlığı görevi ile sivil toplum faaliyetlerine devam etmektedir.

Kerem Fahri Baykalmış Evli ve 2 Çocuk babasıdır.